Macierzyństwo jak pudełko wierszy

Forrest Gump powiedział: "Życie jest jak pudełko czekoladek". Parafrazując wypowiedź głównego bohatera twierdzę, że macierzyństwo jest jak pudełko wierszy. Nigdy nie wiesz, czy dziś przeczytasz wolny, stroficzny, biały, czy sylabiczny utwór. I czy po jego lekturze będziesz rozmarzona, wściekła, spokojna, czy rozkojarzona? Dzieci potrafią zainspirować i wzruszyć równie mocno, jak lektura literatury pięknej. Mali złodzieje czasu są moim natchnieniem każdego dnia. Choć początkowo trudno było zrozumieć tę cudowną prawdę.

wiersze moje oraz siostry Elżbiety Rębosz w edycji specjalnej „Modlitw”

Kochani,

10 wierszy moich oraz 10 wierszy siostry – Elżbiety Rębosz znalazło się w pierwszym wydaniu „Modlitw” – edycja specjalna. Antologia jest już w sprzedaży w księgarniach i wybranych empikach. Kolejne nasze wiersze znajdą się w pierwszej i drugiej edycji „Zanim zabierze nas wiatr”.

Poniżej szczegóły:

Seria: Poezja.
Autorzy: Barbara Jędryszek, Stanisława Kalus, Renata Lisik, Weronika Madryas, Weronika Elżbieta Madryas, Jerzy Mróz, Paulina Perczak, Agnieszka Monika Polak, Elżbieta Rębosz, Tamara Tarasek.

 

ISBN: 978-83-7277-661-7

EAN: 9788372776617
Cena: 19.50
Rok wydania: 2017

Opis:

Drogi Czytelniku, trzymasz w ręce tomik MODLITWY.EDYCJA PIERWSZA, wydanej w cyklicznej serii antologii poetów współczesnych Wydawnictwa Astrum.

Skoro modlitwa jest komunikacją między człowiekiem, a Bogiem, to nie ma piękniejszej rozmowy z nim niż modlitwa.

Modlić się do Stwórcy o pośrednictwo świętych, aniołów, bliskich, którzy odeszli i wierzymy, że są w niebie, możemy prozą, ale i za pomocą strof wiersza.

Modlitwa w poezji znana jest od zarania dziejów, od czasów przepięknych psalmów biblijnych, lamentów do Boga, czy Pieśni nad Pieśniami króla Salomona. Uważa się, że życie poety poprzez jego wyostrzoną wrażliwość na otaczający nas świat jest niezwykle trudne.

Godząc się, niejako z przymusu, na to, że cierpienie jest nieodłączną częścią naszego bytu, modlitwa, prośba, skarga, żal, dziękczynienie wyrażone strofą gasi w nas złe emocje jeszcze bardziej niż modlitwa wyrażona prozą. Czy tak jest? Nie wiem. Ale można przyjąć, że

poezja religijna jest niezwykle miła Bogu i tym do kogo w strofach się zwracamy. Wierzymy, że modlitwa jest lekarstwem na naszą chorą duszę. Szczególnie w wierszu jest wspaniałym, bezpośrednim połączeniem z niebem.

W zależności od nastroju, emocji, samopoczucia są to wiersze radosne, pełne afirmacji życia, ale są też wiersze smutne, rozdarte i bolesne, poruszające najczulsze struny ludzkiej osobowości.

Zapraszam do lektury!

Antologia poetów współczesnych MODLITWY. EDYCJA PIERWSZA – tu można poznać piękne wiersze, wrażliwość oraz osobowość takich autorów jak: Barbara Jędryszek, Stanisława Kalus, Renata Lisik, Weronika Madryas, Weronika Elżbieta Madryas, Jerzy Mróz,Paulina Perczak, Agnieszka Monika Polak, Elżbieta Rębosz, Tamara Tarasek.

Stron 126 ; w tym stron kolorowych wkładek na kredzie- biogramy autorów ze zdjęciem


Podziel się tym wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites Więcej

Zostaw odpowiedź


  • RSS