Macierzyństwo jak pudełko wierszy

Forrest Gump powiedział: "Życie jest jak pudełko czekoladek". Parafrazując wypowiedź głównego bohatera twierdzę, że macierzyństwo jest jak pudełko wierszy. Nigdy nie wiesz, czy dziś przeczytasz wolny, stroficzny, biały, czy sylabiczny utwór. I czy po jego lekturze będziesz rozmarzona, wściekła, spokojna, czy rozkojarzona? Dzieci potrafią zainspirować i wzruszyć równie mocno, jak lektura literatury pięknej. Mali złodzieje czasu są moim natchnieniem każdego dnia. Choć początkowo trudno było zrozumieć tę cudowną prawdę.

Wstęp nie musi być nudny

pac 5 (11)

Czy to rzeczywistość zmusza ludzi do „odczłowieczenia”, czy ludzie zmieniają świat tak bardzo, że egzystencja w nim staje się pasmem udręki…

W czasach, kiedy szczytem marzeń był chiński piórnik i automatyczna strugaczka do kredek, zdarzało mi się zapisywać swoje myśli. Najczęściej w zeszycie do matmy (jakoś nigdy nie było mi tego zeszytu żal). W okresie burzliwej adolescencji pierwotna forma pamiętnika stała się  dla mnie namiastką papierowej przyjaźni…

Dopiero dziś, po wielu latach zaczynam dostrzegać potrzebę kontynuacji swojego „opus magnum”. Poprzednie, jako krępujący dowód dziecięcej infantylności zostało na pewnym etapie mojego duchowego rozwoju zniszczone.

Z powodu ambiwalentnych odczuć w temacie publicznej wiwisekcji zakamarków swojego jestestwa, tymczasowo ograniczę się do powierzchownych osądów.

Jeśli nie ”porwie mnie”  temperamentne tornado pseudoliterackie.

Jeśli żadna iskra zapalna nie spotka się z moim „łagodnym usposobieniem”.

W przeciwnym razie – poczęstuję Was stylem pączka odartego z lukru.

Ciśnienie osiągnie granice mierzalne i kawa też nie będzie Wam potrzebna. Trudno.

Przecież jestem jędzą.

A więc Witajcie w na jej wrednym terytorium.

„Porzućcie nadzieję Wy, którzy tu wchodzicie” (Boska Komedia, fragment).


Podziel się tym wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites Więcej

1 Komentarz: do wpisu “Wstęp nie musi być nudny”

  1. Mr WordPress pisze:

    Cześć, to jest komentarz.
    Aby skasować komentarz po prostu zaloguj się i wyświetl komentarze do wpisu, gdzie znajdują się opcje ich edycji oraz usuwania.

Zostaw odpowiedź


  • RSS